KASAD YÖNETİMİ SEKAMSAN BURSA'DA .

Sekamsan Kağıt&Karton olarak Bursa’ da on kişilik Kasad (Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği)  yönetimini ağırladık. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Duran (Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş), Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Süleyman Öncel (Sentez Grup Ambalaj A.Ş.), Yönetim Kurulu Sekreteri Ferit Dansık (Printpark Ofset ve Ambalaj San.Tic.Ltd.Şti.), Yönetim kurulu Saymanı Burhan Özdemir (Omaks Ajans ve Matbaacılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti), Yönetim Kurulu Üyesi Ali Topal (Lithosan Basım Yayım Ambalaj San.ve Tic. A.Ş.), Yönetim Kurulu Üyesi Baki Atilla Cömert (Cömertler Matbaacılık San.ve Tic.A.Ş.), Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Ulu (Görsel Sanatlar Matbaacılık ve Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ), Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Kilimci (Resim Ofset Matbaacılık Ambalaj San.ve Tic.A.Ş.), Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Emin Soysal (Omkasan Ofset Oluklu Mukavva Kutu Ambalaj San.ve Tic.Ltd.Şti.), Genel Sekreter Erol Gül aramızdalardı. 
Kasad farklı bölgelere yapmakta olduğu gezi ve ziyaretlerinde bu kez ulusal ağını tamamlamış Sekamsan Kağıt&Karton ve Bursa’ yı tercih etmiştir. Bu vesile ile Bursa’nın güzelliklerini, tarihini, doğasını, kültürünü, Cumalıkızık’ını, Gölyazı’sını, Uludağ’ını, İskender kebabını, kestanesini görerek, yaşayarak, tadarak tanıtma fırsatı bulduk. Daha da önemlisi gelişmiş bir sanayisi olan Bursa’ yı tanımış olmaları, ülkemizin katma değerli üretimler yapan çok gelişmiş teknolojilere sahip bu önemli firmaların yöneticilerini oldukça heyecanlandırmıştır.
Konuklarımız Kasad yönetimine Bursa tanıtımına Soğanlı Botanik Park İskenerefendi konağı ile başladık. İskender kebabı ziyafeti sonrası yönetim kurulu toplantısı yapıldı. 
Ardından Sekamsan Kağıt&Karton Bursa Kestel tesisimize gidildi. Üretim ve depolarımız gezildikten sonra tesisimizdeki kamelyamızda hazırlanmış ikramlar eşliğinde Bursa bölge sorumlumuz Şengül Korkmaz firmamızın tanıtımını yaptı. Kasad yönetimi adına başkan Ali Can Duran Kasad faaliyetleri ve ziyaretlerinin amacı ile ziyaretlerinden duydukları memnuniyetlerini dile getiren özlü bir konuşma yaptı. Sekamsan yönetim kurulu başkanımız Cemal Erdoğan Kasad yönetimini Bursa’ da ve firmamızda ağırlıyor olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti ve Bursayı tanıma arzularından dolayı memnuniyetini belirterek teşekkür etti. Bursa ekonomisi, Bursa’nın ambalaj ve baskı konusundaki  yeri, Bursa tarihi, turizmi ve gezilebilecek yerleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Samimi bir ortamda karşılıklı bilgi alış verişi yapılan bu resmi toplantılar sonrası yaşayarak, görerek, Bursa’yı tanımak üzere hep birlikte yola çıktık.
İlk gezi yerimiz son dönemin gözde mekanı Gölyazı oldu. Köy meydanında esen rüzgar ve ikram edilen çaylar eşliğinde köy halkından köyün geçmişi ve tarihi hakkında bilgiler alındı. Devamında hep birlikte müzik ve oyunlar eşliğinde coşkulu sandal gezimizi yaptık. İstanbul trafiğinden, iş ve stresinden uzak dostlarımızın yüzlerinde mutluluk vardı.
Bursa’ ya gelip Uludağ havasını yaşamamak elbet de olmazdı. Uludağ yolundaki Bursa manzaralı nefis bir havada, fasıl eşliğinde ki akşam yemeğine geçildi. Bursa’nın doğal güzelliği eşliğinde neşeli ve coşkulu bir akşam yaşayarak otellere yerleşmek üzere yola koyulduk. 
Dostlarımız kaplıca kentine gelmişken elbet doğal sulardan yararlanmak isteyeceklerdi. Dileyen konuklarımız otellerinde yoğun günün ardından yorgunluklarını atmak üzere, doğal kaplıca sularımızla rahatlayıp ertesi günün yoğun programına hazırlandı.  
Ertesi gün Cumalıkızık köy kahvaltısında, güleç yüzlü dostlarla Bursa manzarasına karşı doğal yiyeceklerle keyifli anlar yaşadık. Rehberimiz eşliğinde köy tanıtım gezintisi yapıldıktan sonra Yeşil Türbe ve Yeşil Cami ziyaretinde bulunduk. 
Bursa’nın son dönem de önemli bir ziyaret noktası olan Fetih 1453 Panorama müzesi gezildi. Sonrasında Tophane semtinde panoramik kent görüntüsü ile Osmangazi ve Orhangazi Türbelerini ziyaret ettik. Tüm bu gezi ve ziyaretlerde rehberimizin verdiği bilgilerle bizde Bursa konusunda bilgi dağarcığımızı yenilemiş olduk. 
Ulucami ve Koza han gezintisi sonrası Çiçek ızgara da Bursa’mızın güzel köftesi ile vedalaşma vakti geldi. 
Birlikte samimi bir havada geçen iki gün boyunca güzel anlar, anılar paylaştık ve yaşadık. Birlikte olmaktan mutluluk duyduğumuz sektörümüzün değerli firmalarının patronları ve aynı zamanda çatı kuruluşumuz Kasad’ın yönetim kuruluna teşekkür eder, gayretli ve başarılı çalışmalarının devamını dileriz.